günlük cilt bakımım

Merhaba ayşenur hanım:)öncelikli olarak neredeyse bütün yazılarınızı okuduğumu, çok yararlı olduğunu söylemeliyim Ne kadar çok şey öğrendim Bi sürü doğrumun yanlış olduğunu gördüm Bu yüzden tüm emeğinize,cevap veren ellerinize sağlık demek istiyorum Kozmetik sektörünün hep yanlış kullanımlarını duya duya korkanlardandım şundan 3 ay öncesine kadar Aman kimyasal değdirmiyim dedikçe cildime hiç birşey sürmez oldum Sonra sivilcelerim arttı ve roucutanne başladım Araştırdıkça okudukça ne kadar yanlış yapmışım diyorum Esmer karma bir cilde sahibim 3 aydır roaccutane türevi olan zoretanin kullanıyorum Derim baya inceldi Rengide açıldı haliyle Sivilcelerim deri altıyla eskiden şimdi hiç sivilcem kalmadı Sadece alnımda ve çenemde deri altında sebumlar var Onlardan kurtulamıyorum Sabah ve akşam temizleyici olarak acı badem yağı(babek) kullanıyorum Nemlendirici özelliğide olduğu için ekstra bişey kullanmıyorum Ayrıca hamilton güneş kremi kullanıyorum Onun dışında başka bişey yapmıyorum Cildim çok hassaslaştı Acı badem sütünü kullanalı 2 hafta oluyor Cildim biraz daha iyileşti Cildim için ürün tavsiyesi bekliyorum sizden Birde saçlarım çok dökülüyor Biraz daha canlanmasını istiyorum Siyah kalın telli yağlı saçlarım vardı ilacı kullanmadan önce,şimdi normal seviyede yağlanıyor Saçlarımla ilgili özellikle kullandığım bir ürün yok Bu konuda hiç tecrübemde yok Bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum
Sifanur D. - 26 Yaşında - İstanbul
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Şifanur hanım Merhaba,

Roaccutane tedavisi sonrası cildin bağışıklık sistemi ,saç derisinin salgısı ve inceliği çok değiştiğinden maalesef daha özenli kozmetik seçimi gerekiyor.
Sizin şu anki konumunuzla ilgili tüm bilgileri sayfa altına eklediğim "SİVİLCE TEDAVİSİ SONRASI" başlıklı yazıda anlattım..
Lütfen okumanızı rica edeceğim...

Deri altındaki minik yağ bezecikleri , fazla kurumuş ust deriden dışarı çıkamayan yağ birikintileridir. Derinin normal nemine kavuşması ile yavaş yavaş erirler.
Eğer kum taneciği gibi çok katı iseler bununla ilgili estetisyenin yapması gereken işlemi "GÖZ ALTINDAKİ BEYAZ YAĞ NOKTACIKLARI" başlıklı yazıda anlattım.Okur musunuz? Göz altı ve yüz...Aynı sebeple oluşur..

Evet şu an cildinizi çok susuz kalmış ve incelmiş hissettiğinizi biliyorum , acıbadem yağı ile temizlemek çok rahatlatıyordur. Ancak, bu tip yağla temizleme sonrası yüzünüzü MUTLAKA bir alkolsüz çiçek suyu /tonikle silmeniz ve yağın atıklarını deriden temizlemeniz gerekir.
Yoksa gözeneklerin içinde kir toz ile birleşerek siyah noktalar oluşturursunuz.
Bunu badem yağıyla sildikten sonra fısfıslayın ve ardından bir kağıt peçete ile toniği silin.

Tercih sizindir:
Ben size temizlik için süt ve tonik tavsiye ederim Göz makyajınızı da çıkartabilirsiniz.Organik bio sertifikalıdır.

Sorun olarak işaretlediğiniz şıklar:
Siyah Nokta
Kuruluk
Hassas
Güneş Koruması
Akne


Kuruluk ve hassasiyet demin bahsettiğim roaccutane sonrası oluşan bir durum. Cildinizin yağ/su dengesinin yeniden kurulması gerekiyor.
Nemlendirici olarak:
Sabah akşam temizlenmiş cilde uygulayabilirsiniz.

Saçların dökülmesi herkeste farklıdır.Belki geçici bir dökülme yaşıyorsunuzdur.Gençsiniz ve elbette ilaç tedavisi bunu etkilemiş olabilir, zamanla saçlar yenileri geldikçe eski sağlığına kavuşacaktır. 

Lütfen "SAÇ KAYBI HERKESTE FARKLI" başlıklı yazıyı okumanızı rica edeceğim. Böylece dökülme sebebini bulursunuz ve belki demir, çinko,bakır magnezyum gibi mineral gıda desteği almanız gerekebilir.
Solgar'da iyi mineral günlük kapsüller var.

Şampuan ve saç derisi tonikleri dökülmeyi frenlemek ve yeni gelen saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlamak için kullanmanız gereken 2 kozmetiktir.

* Eczaneden Migliorin saç serumu PH5,5 alabilirsiniz.
Yoğun saç dökülmelerinde en az 3 aylık uygulama gerektiğini hatırlatayım...
Ampulün başı kırılarak açılır, damlatmaya yardımcı özel ucu takılarak uygulanır. İlk bir ay boyunca haftada iki kez, daha sonra haftada bir kez olmak üzere parmak uçları ile emilinceye kadar saç derisine masaj yapılır.  Durulanmasına gerek yoktur.


sevgiler

Önerilen Ürünler

4
48,00 ₺ 80,00 ₺
Nemsiz ve stresli ciltler için
1
69,01 ₺
Saç köklerini güçlendirir
16
123,99 ₺
Hasarlı, hassas, kuru ve alerjik ciltleri derinlemesine nemlendirir
17,90 ₺
Saç sorunlarına karşı saçı korur, canlandırır
2
89,00 ₺
Yüz ve göz makyajını nazikçe temizler ve bakım yapar

Benzer Sorular ve Cevapları